ABD TURİST-TİCARİ VİZELERİ

ABD TURİSTİK-TİCARİ VİZELERİ

B-1/B-2 Turistik veya Ticari Amaçlı Ziyaret Amerika Vizesi: Aile ziyaretinde bulunmak veya tatil amaçlı; mesleki toplantı, dil okulu, çocuklar için yaz kampı veya konferanslara katılabilmek için kısa süreli Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken Amerika Göçmen Olmayan vize türüdür.
B-1 Ticari Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi: Mesleki fuar ve toplantılara, konferanslara katılabilmek amacıyla kısa süreli Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken Amerika göçmen olmayan vize türüdür.
B-1 Ev Hizmetleri Ziyaretçi Amerika Vizesi
B-2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Amerika Vizesi: Sağlık problemleri nedeniyle tedavi amaçlı belirli süreli Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken Amerika göçmen olmayan vize türüdür.
C Transit Amerika Vizesi: Amerika'ya gelen mürettebat üyesi, uçak veya gemiye katılmak için, Amerika'ya bağlantılı seyahat edenler; Amerika dışında iki ülke arasında seyahatin bir parçası olmak için başvuru yapması gereken göçmen olmayan vize türüdür.
D, C1/D Mürettebat Amerika Vizesi: Amerika'daki uluslararası havayollarında ya da gemilerde çalışanlara yönelik göçmen olmayan vize türüdür.
E1/E2 Yatırımcı Amerika Vizesi: Yatırımcı vizesi veya Ticari Anlaşmalı Tüccar, Amerika ile sefer ve ticaret anlaşması olan bir ülkenin vatandaşı olan ve  Amerika ile anlaşma yaptığı ülke arasında teknoloji ticareti de dahil olmak üzere önemli bir yatırım yapmak ya da ticaret yaptığı bir kuruluşun önemli miktarda sermaye yatırımını yapabilmek, faaliyetlerini yönetmek, geliştirmek  için Amerika'ya gitmek isteyen kişilerin başvuru yapmak zorunda olduğu  göçmen olmayan Amerika vizesi türüdür.
E3 Avustralya Özel İşçi Amerika Vizesi: Geçici olarak uzmanlık gerektiren bir işte çalışmak için Amerika'ya gitmek zorunda olan Avustralya vatandaşları için geçerli bir göçmen olmayan vize türüdür.
I Basın Mensubu Amerika Vizesi: Film ekipleri, editörler, muhabir ve benzeri meslekler gibi, mesleklerini icra etmek için Amerika'ya gelen kişilere yani "yabancı ülke medya temsilcilerine" verilen göçmen olmayan Amerika vize türüdür.